pracujemy od poniedziałku do piątku 7.00-17.00

Magdalena Pastewka- Ciok

Żona, Matka, Córka

Właściciel i osoba zarządzająca placówką.
Pedagog, psycholog, dyplomowany psychoterapeuta systemowy.

Od wielu lat pracuje z dziećmi i ich rodzinami. Szacunek i zrozumienie to jedne z ważniejszych wartości jakimi kieruje się w swojej pracy z drugim człowiekiem. Podchodzę do każdego w sposób indywidualny, uwzględniając Jego oczekiwania, pragnąc zapewnić mu bezpieczeństwo i stworzyć jak najlepszą formę współpracy.

Z pedagogiką Marii Montessori pierwsze bliższe spotkanie miałam na studiach podyplomowych na Akademii Pedagogiki Specjalnej kierunek Terapia pedagogiczna z elementami Marii Montessori. Zapisując się na te studia jeszcze nie byłam świadoma, że to właśnie one tak głęboko wpłyną na moje życie.
Pedagogika Marii Montessori od samego początku była spójna z moimi wartościami. Poczułam, że od zawsze byłam Montessorianką .
Swoją wiedzę w zakresie pedagogiki Marii Montessori uzupełnił Polski Instytut Montessori.  Było warto. Trzeba uczyć się od najlepszych!
Montessori jest dla mnie całościową filozofią podejścia do dziecka, która wiele mi wytłumaczyła i wiele zmieniła w moich opiniach i poglądach. Uważam, że jest ona czymś dużo większym, niż zbiorem pomocy czy sposobem na naukę pisania, czytania czy liczenia.
Montessori to dla mnie głownie podejście do dziecka. Podejście pełne szacunku niezależnie od tego, czy dziecko ma 10 lat czy 10 dni. Szacunku do jego emocji, potrzeb i zdolności. Nieprzerywanie momentów koncentracji i pracy, szacunek dla wysiłku, wiara w jego możliwości ale w tym samym czasie nienaciskanie na niego, niewymuszanie na nim rzeczy, których jeszcze nie jest w stanie zrobić. Pamiętanie o tym, że każde dziecko ma swojego wewnętrznego nauczyciela, który prowadzi je w innym tempie i dlatego porównywanie go z innymi nie przynosi wiele dobrego. Niezapominanie o tym, że ja jako rodzic- nauczyciel powinnam być jego przewodnikiem i towarzyszyć mu w jego drodze, dlatego że to nie ja je uczę, ale ono uczy się samo. Szukanie sensu w każdej czynności, którą wykonuje. To wszystko jest dla mnie Montessori.